Przygody kota Afika – bajki do słuchania

0
181
views
Bajki do słuchania dla dzieci

Czy bajki do słuchania, mogą pomóc w zbudowaniu pewności siebie i relacjach z rówieśnikami?

Jeśli zasiewają ziarenka dobrych przekonań, to jak najbardziej TAK.

Wielkie szczęście w życiu mam, zawsze sobie radę dam.
Jestem odpowiedzialny za to, co zrobiłem i nie muszę czuć się winny.
Lubię siebie takiego, jaki jestem.
To, co teraz dzieje się, dobrze dla mnie skończy się.
Jestem kochany. Jestem wyjątkowy.
Jestem ważny dla siebie i dla tych, którzy mnie kochają.
Sukces jest prosty. Kiedy coś mi się nie udaje, mogę próbować tyle razy, ile chcę, aż mi się uda.
W tym, co robię, mogę być tak dobry, jak chcę.

Takie przekonania są w życiu jak magiczne zaklęcia. Otwierają niedostępne miejsca i zamknięte drzwi, sprawiając, że wszystko wydaje się możliwe. A na pewno dużo więcej, niż wtedy, gdy myślimy zupełnie na odwrót.

Czy, kiedy byliśmy dziećmi, ktoś nauczył nas tak myśleć?
Ci z nas, którzy nie mieli szczęścia do dobrych nauczycieli w domu, szkole czy na podwórku, wiele by dali, aby mieć w swojej głowie arsenał wspierających przekonań.
Dużo łatwiej byłoby nam wtedy odnaleźć się w szkole, na studiach, w pracy i w codziennym życiu. Wszystko byłoby prostsze i łatwiejsze. Zamiast narzekać na porażki, każdego dnia cieszylibyśmy się z małych i dużych sukcesów.
To wszystko dzięki utrwalonym w dzieciństwie przekonaniom o naszej mądrości, wyjątkowości i szczęściu.

Bajki do słuchania, o przygodach kota Afika, to wszystkie żywioły potrzebne do wzrostu małych, pozytywnych myśli w umysłach i sercach maluchów.

Gdy raz wpadną im w ucho, czymś oczywistym stanie się myślenie, że dadzą sobie radę ze wszystkim, co je w życiu spotka. Spełnianie marzeń nie będzie kojarzyć się z czymś nierealnym i oderwanym od rzeczywistości. Nie będzie zarezerwowanym tylko dla wybrańców, bo to one tak się poczują.
Poczucie wartości zbudowane na miłości, dodawać będzie sił do mierzenia się z każdym życiowym celem.
Zamiast martwić się byle przeszkodą, problemem, czy trudnością, która staje na drodze do dziecięcych celów, będą mogły już dziś stawiać im czoła, nie zrażając się porażkami i nieudanymi próbami. Będą bowiem wiedziały, że czasem warto próbować nawet i 100 razy, by czegoś się nauczyć, albo zrobić coś, na czym naprawdę im zależy i w czym chcą być bardzo dobre.


Bajki do słuchaniaKot Afik to wyjątkowy i niezwykły zwierzak.
Podczas zabawy w berka, zgubił się i wpadł w poważne tarapaty. O mały włos, a zostałby rozjechany przez samochód, gdy jedna z łapek utknęła w szczelinie drewnianego mostu.
Należał jednak do tych kotów, które miały dobrych nauczycieli. Od urodzenia mama powtarzała Afikowi, że ma w życiu szczęście i zawsze sobie poradzi. Choćby nie wiem co. Tak było i tym razem. Okazało się, że samochodem, który wjeżdżał na drewniany most, podróżowała rodzina państwa Pogodnych – rodzice z dwójką dzieci. Wszyscy od razu pokochali Afika i postanowili pomóc nieborakowi. Zabrali go najpierw do pani weterynarz, a potem do swojego domu.

Od tamtej pory Afik nie ma czasu na nudy. Poznając nowy świat, na który składa się duży dom i jeszcze większy ogród, kociak napotyka na różne trudności, z którymi całkiem dobrze sobie radzi.
To wszystko dzięki wspaniałym rymowankom, których nauczyła go mama. Myślał, że tylko on je zna, ale okazało się, że równie mądrych i pomocnych rymowanek, uczą swoje dzieci pan Andrzej i pani Ewa – rodzice Oli i Krzysia. Łatwe do zapamiętania, przypominają się dzieciom wtedy, gdy najbardziej są potrzebne: podczas zabawy, w szkole, przed snem – gdy wydaje się, że coś chodzi po pokoju, czy też wtedy, gdy ktoś stanowczo mówi NIE.

Bajki do słuchania „Przygody kota Afika”,  to świat pełen dobrych myśli.

Wzrusza, śmieszy, pobudza do myślenia, a przede wszystkim buduje pewność siebie, poczucie wartości i zdrową samoocenę u maluchów.
Z bajek dowiedzą się, że nikt nie musi być gorszy, albo lepszy od innych, bycie samodzielnym jest dużo lepsze od ciągłego proszenia o pomoc.
A co wtedy, gdy nie chcę się uczyć? Tu również kot Afik przychodzi z pomocą, dzieląc się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa.

Dla rodziców Bajki pełne dobrych myśli to dobry początek do rozmów na trudne tematy:

  • jak wytłumaczyć dziecku, że czegoś im nie kupimy,
  • dlaczego nie warto uogólniać, mówiąc: ty zawsze…, albo ty nigdy…,
  • co robić, gdy maluch wciąż ślimaczy się podczas ubierania,
  • jak skutecznie zachęcić do sprzątania zabawek po skończonej zabawie i chyba jeden z najważniejszych tematów:
  • jak radzić sobie z nauką samodzielności, gdy według dziecka dużo fajniejsze jest, kiedy to niemal wszystko robią za niego rodzice.

Ciepły głos lektora sprawi, że dzieci słuchać będą bajek niemal na okrągło, a w domu coraz częściej rozbrzmiewać będą szybko wpadające w ucho rymowanki, podobne to tej:

Lubię siebie, kiedy chodzę, lubię siebie, kiedy śpię.
Nawet kiedy nic nie robię, lubię siebie, bo tak chcę.
Jeśli ktoś mnie nie chce lubić, dziwne myśli o mnie ma,
mogę mu powiedzieć tylko: twoja strata, cześć, pa, pa.

Pobierz bajki  – i zaproś kota Afika do swojego domu. Skorzystaj z jego pomocy w budowaniu i umacnianiu w swoich dzieciach przekonań, które służyć im będą w okresie dorastania i przez całe dorosłe życie.