Sposób na niejadka – bajka do słuchani

0
99
views
Sposób na niejadka
Źródło grafiki: pixabay.com

Co niejedna mama by dała, żeby znaleźć sposób na niejadka.

Oto i pomoc w jej znalezieniu – darmowa bajka do słuchania: „Ulubiona potrawa”

Jeśli spodoba ci się ta opowieść, sięgnij po więcej: „Przygody kota Afika. Bajki pełne dobrych myśli.

Rodzice bardzo dobrze wiedzą, jak trudno przekonać malucha do zjedzenia zdrowej potrawy.
Jeśli też masz z tym kłopot, skorzystaj z pomysłu rodziców Oli i Krzysia. Może stanie się inspiracją do własnych zabaw pomagających odkrywać nowe, wspaniałe smaki.

Nie wiem, czy każdy dorosły ma jakieś nielubiane danie, ale wielu z pewnością tak. Ja również do nich należę. Może byłoby inaczej, gdyby nie wciskano mi na siłę czegoś, co naprawdę mi nie smakowało.

Niejeden rodzic popełnia ten błąd, zapominając, że ten brzdąc siedzący na krzesełku, też jest człowiekiem o bardzo zróżnicowanym guście smakowym, zapachowym, wzrokowym. Choć dopiero zaczyna swoje życie, to etap, w którym poznaje świat pokarmów, jest bardzo ważny i rzutujący na dalsze lata.

Nie trzeba wiele, by przekonać dzieci do jedzenia zdrowych rzeczy. Nie wszystkich, bo przecież nie o to chodzi. Wystarczy jedno danie – na dobry początek. A dobrze wiemy, że i z tym jednym mogą być spore problemy. Kiedy maluch się uprze, to żadne argumenty, prośby i groźby go nie przekonają.

Przygotowałem coś dla wyjątkowo upartych i będących na NIE.

Oto ukryty w darmowej bajce do słuchania – sposób na niejadka.

Możliwe, że nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z jedzeniem, ale na pewno stanie się pomocą w rozmowie na ten temat.
Pomysł, z którego skorzystali rodzice Oli nie jest niczym odkrywczym, ale takie właśnie są często najskuteczniejsze, choć rzadko stosowane.

Nie tylko dorośli lubią mieć możliwość wyboru. Dzieci również.
Na początek między dwiema, trzema rzeczami, by nie zamieszać zbytnio w małym umyśle, ale ważne, by ten wybór był.
Trudniej wtedy być całkiem na NIE. Łatwiej dać się skusić przez ciekawość. Zwłaszcza, gdy coś na starcie ładnie pachnie. Kiedy do tego dojdzie wygląd, konsystencja i smak – sukces będzie na wyciągnięcie ręki.

Jeśli jednak nawet bajka nie pomoże, mam nadzieję, że stanie się inspiracją do szukania własnych pomysłów na to, jak poradzić sobie z niejadkiem.