Ulubiony napój – gdy dziecko nie chce pić zdrowych soków

0
85
views
Dziecko nie chce pić zdrowych soków owocowych
Źródło grafiki: pixabay.com

Twoje dziecko nie chce pić zdrowych soków?

Jeśli tak, zapewne poniższy dialog wyda ci się znajomy…

Mamo, chce mi się pić. Dasz mi… ?  – I tu pada nazwa słodkiego napoju gazowanego.

A może napijesz się soku z pomarańczy, jabłek i limonki? – pytasz z nadzieją w głosie.

Nie. Chcę… . Daj mi szybko, bo chce mi się pić. Nie lubię soku. Wolę… – odpowiada mały wielbiciel gazowanych wynalazków.

Co zrobić, by zmienić upodobania dzieci?
Na dobry początek posłuchajcie wspólnie bajki – jednej z opowieści kota Afika*.

Co zrobić, kiedy nasza dziecko nie chce pić zdrowych soków, a zamiast nich wybiera przesłodzone, gazowane napoje? Oto pomysł, który pomoże w zmianie upodobań maluchów, a kto wie, może i samych dorosłych.

To darmowa bajka, w której znajdziecie prosty, ale skuteczny sposób na zainteresowanie małego, spragnionego domownika, napojem zdrowszym i o niebo smaczniejszym od tych gazowanych i przesłodzonych. Niech każdy z domowników weźmie w nim udział. Miło spędzicie czas, wypełnicie go wspólną zabawą, a na koniec, będziecie rodzicami bogatszymi o wiedzę na temat ulubionych smaków swoich dzieci.

My, dorośli, też mamy swoje smaki i jak pisałem przy okazji dzielenia się bajką Ulubiona potrawa”, nie zawsze wszystko nam smakuje, a bywa, że niektórych potraw nie damy rady nawet przełknąć.

Podając coś do picia, ważne jest to, co wykorzystują spece od reklam: zwrócenie uwagi na najistotniejsze elementy produktu. Te zaś mają trafiać w smaki odbiorców i zaspokajać ich potrzeby.

Dziś sami możemy wcielić się w rolę twórcy takiej reklamy. Może pomyślimy o wspólnym narysowaniu etykiet na butelki ulubionych soków? Potem ustawimy je na ladzie w kuchni i pozwolimy dziecku wybrać, na który sok ma dziś ochotę.

Nie mamy nic do stracenia, a zyskać możemy wiele. Może od dziś sami częściej sięgać będziemy po szklankę soku, zamiast wyciągać z lodówki kolejną puszkę z… .

 

*Więcej bajek znajdziesz w zbiorze „Przygody kota Afika. Bajki pełne dobrych myśli„