Coś dobrego w pogodzie – bajka do słuchania

0
108
views
Coś dobrego w pogodzie. Bajki dla dzieci
Źródło grafiki: pixabay.com

Czy bajki dla dzieci mogą czegoś nauczyć dorosłych?

Chodzi przy tym o coś więcej, niż miło spędzony z dzieckiem czas. Coś, co zostanie w pamięci rodzica i wpłynie na jego postrzegani świata. Tak, mogą i tak jest bajka dla dzieci „Coś dobrego w pogodzie”.

Możesz od razu pobrać bajkę i posłuchać jej wraz ze swoją pociechą, albo przejść dalej, by dowiedzieć się, CO DOBREGO wniesie w wasze życie.

1. Ta bajka, to okazja do stworzenia nowego przekonania w małym, ciekawym świata człowieku.

Jeśli mu się spodoba, zabierze to przekonanie w swoją podróż do dorosłości, a wtedy, będzie mu łatwiej. Jego życie pełne będzie radości, gdziekolwiek się znajdzie. Niezależnie od warunków atmosferycznych, które panują za oknem.

2. To pierwszy krok do wyrobienia w sobie nowego – pozytywnego – sposobu postrzegania rzeczywistości.

Umiejętność dostrzegania tego, co dobre w pogodzie, nie musi się na pogodzie kończyć. Być może zastanawiasz się teraz, jak sam reagujesz na deszczową, burzową pogodę – taką, która na pierwszy rzut oka pokrzyżowała ci plany.
A gdyby tak spojrzeć inaczej i zadać sobie pytanie:

  • Co dobrego niesie dla mnie padający na zewnątrz deszcz?
  • W którą stronę kieruje moją uwagę w kontekście tego, co właśnie zamierzałem zrobić?
  • Czy może przed czymś mnie chroni?
  • Może nie przemyślałem wszystkiego wystarczająco dobrze, a ta kiepska pogoda daje mi czas do namysłu i zrewidowania poglądów?

3. Od teraz padający za oknem deszcze może stać się okazją do rozpoczęcia fascynującej zabawy.

Tak, jak się to stało w przypadku Krzysia. Z pomocą taty, bez wychodzenia z domu, w jednej chwili znalazł się na trybunie toru wyścigowego Formuły 1. Nieważne, że wszystko odbywało się w pokoju, a wyścigówki miały kształt kropel wody. Od czego jest wyobraźnia?
Na tym torze nic nie da się przewidzieć. Wszystko dzieje się w zawrotnym tempie, a nowi zawodnicy startują jeden za drugim.

To nie koniec zabawy. Gdy deszcz ustał, ale nie było jeszcze dobrych warunków do zabawy w ogrodzie, Krzyś znalazł nowe fascynujące zajęcie. Został reporterem sportowych wiadomości, który miał zrobić zdjęcia z wyścigu. Wystarczyły kredki i blok rysunkowy.

Radość i uśmiech dziecka to bezcenne skarby. Nie kosztują wiele, a udzielają się innym.

4. Słuchając bajki Coś dobrego w pogodzie – w twojej wyobraźni też zostaną obrazy, a w głowie pojawią się nowe myśli.

Bajka przypomni się już wkrótce. Wystarczy, że zacznie padać deszcz. Bardzo możliwe, że zamiast frustracji i złości, na twojej twarzy, pojawi się uśmiech i zadasz sobie pytanie: co dobrego może być w tej pogodzie? Jak mogę ją wykorzystać?

 

Jesteś już dorosły. Twoje dziecko dopiero zaczyna wędrówkę przez życie. Pomyśl, o ile łatwiej i przyjemniej będzie mu kroczyć w stronę dorosłości, mając takie nastawienie do samej tylko pogody? A co, jeśli to nastawienie przeniesie się na inne, niespodziewane zdarzenia?

Ta bajka o pogodzie to dobrze zainwestowany czas – twój i twojego dziecka. Jeśli jeszcze jej nie pobrałeś, zrób to teraz i kiedy tylko znajdziesz chwilę, posłuchaj jej wraz ze swoją pociechą. Niezależnie od tego, jak jest pogoda za oknem. W końce przecież kiedyś spadnie deszcze, a wtedy…? Pomysł na zabawę przyda się jak nic. Nie wspominając o radości i uśmiechu, który zamiast grymasu, pojawi się na twarzy twojego dziecka.